تلفن 2-44238801-051
SMS: 50002850558


تاریخچه فعالیت

از آنجائيكه ما انسانها هر موقع به تاريخچه اکتشافات و یا تجهیزات ساخت بشر توجه مي كنيم و یا تغییری در رفتار و عادات و آداب و رسوم بشر می بینیم پي خواهيم برد كه بشر در آن زمان كه اقدام به ساخت آن پديده كرده و یا تغییری در رفتار خود به وجود آورده به علت نياز و ضرورت بوده كه احساس می شده .

همواره در جهان هستي، وقايع طبيعي كه بشر دخالتي در بوجود آمدن آن ندارد به وقوع مي پيوندد. در كنار اين وقايع بروز بعضي مسائل اجتماعي هم تاثير گذار بر روند زندگي انسانها گردیده است .

اتفاقات ناگوار همواره براي بشر پيش آمده، مثل بروز زلزله – سيل – قحطي و ... كه يك خانواده را به اجبار متلاشي كرده و در آن خانواده، بعضي وقت ها زنده ماندن بازماندگان برایشان در دآور است ولي بايد با آن كنار آمد و به حساب تقدير گذاشت .

اين مقدمه شايد تاثيري به آن باشد كه براي يك انسان تنها كه در حدود سالمندي باشد و كسي را براي سرپرستي و نگهداري از خود ندارد، بايد چه تدبيري بينديشد ، آيا وقتي ما تعدادي زيادي سالمند را در جامعه مي بينيم كه هيچ مراقبي از خود ندارند ، نياز آن جامعه جهت نگهداري از سالمندان بي سرپرست ، معنا پيدانمي كند ؟ لازم نيست پديده هاي طبيعي تلخ اتفاق بيفتد . مي تواند پديده هايي كه زائد ه دست بشر هستند هم بوجود بيايد ،جنگ و یا يك تصادف رانندگي مي تواند خانواده اي را از هم متلاشي كند ، يا كمي خوشبين تر باشيم نبود فرزند خانواده ، عدم ازدواج افراد هم مي تواند براي انسانها آينده اي تنها رقم بزند ، لذا مي توان نتيجه گيري كرد كه وجود مراكز نگهداري سالمندان در هر جامعه اي چقدر ضروري مي باشد . ما هم به استناد همين دلايل منطقي با حضور جمعي از خيرين و نيك انديشان اين ديار به لطف خداوند بزرگ و دست ياري زدن به انديشه هاي والاي مردم و با همت و تدبير اداره بهزيستي شهرستان سبزوار در بهمن ماه سال 1379 با حضور گرم و صميمانه رياست محترم سازمان بهزيستي كل كشور،آسايشگاه خيريه سالمندان مادر سبزوار افتتاح گرديد و از هشتم ارديبهشت ماه سال 1380 با پذيرش يك گروه 11 نفري سالمندان زن اعزامي از مرکز استان شروع به فعاليت نمود كه با سعي و تلاش پرسنل مركز و هیأت امناء ، تا پايان سال 1380 ظرفیت مرکز به 60 نفر رسید. از آنجایی که این مرکز تنها موسسه خیریه نگهداری از سالمندان زن می باشد که در سطح استان پهناور خراسان فعالیت می نمود لذا ظرفیت موجود جوابگوی حجم زیاد متقاضیان نبوده و هیأت امناء مرکز به همت سازمان بهزیستی تلاش نمودند تا ظرفیت را تا پایان سال 1383 به 90 نفر رسانده و تا پايان سال 1385 اين ظرفيت به 150 نفر ارتقاء يافت . در حال حاضر آسايشگاه خيريه سالمندان مادر با ظرفيت 150 نفر بزرگترين مركز نگهداري از سالمندان زن در شرق كشور مي باشد .

تمام تلاش پرسنل زحمتكش و هيأت امناء برآن مي باشد كه به اين عزيزان بهترين خدمات را با شرايط موجود ارائه نمايند لذا از تمامي شما عزيزان تقاضا مي كنيم ما را در ادامه راهمان ياري نموده تا بتوانيم با افزايش ظرفيتهاي كيفي و كمي مركز، خدمات شايسته به اين عزيزان كه تنها اميدشان بعد از خداوند بزرگ به انسانهاي نيك انديش و نوع دوست مي باشد به انجام برسانيم

مراکز وابسته به این بنیاد

روش های کمک نقدی

 
اپلیکیشن تاپ
اپلیکیشن پات
کمک آنلاین
واریز به حساب
کارت به کارت