تلفن 2-44238801-051
SMS: 50002850558


اهداف

آسایشگاه خیریه سالمندان مادر سبزوار ، در حال افزایش فضای فیزیکی و احداث ساختمان های جدید می باشد .
از کلیه خیرین دعوت می نماید ما را در این امر خداپسندانه همراهی نمائید .
جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 44220005 ـ 051 تماس حاصل نموده.

همانطور كه در قسمت تاريخچه به آن اشاره گرديد ، نظريه اينكه در حال حاضر يكي از نيازهاي جامعه بشري وجود مراكز نگهداري از سالمندان مي باشد ، ابتدا دلايل لازم در اين زمينه را عنوان مي نماييم.

سرعت رشد زندگي صنعتي آن چنان بالا مي باشد كه در تصور ما نمي گنجد لذا جهت اينكه در آينده پيش بيني لازم از بروز بحران هاي اجتماعي گرفته شود بايد تدابير لازم را در هر زمینه ای اتخاذ گردد .نباید همه برنامه ریزی و آینده نگری را به امید دولتمردان داشت، تشکل های غیر دولتی ، NGOها ، و دیگر آحاد جامعه هم باید به یاری دولت آمده و دولت مردان را همراهی کنیم.

ملت عزیز ایران هر جا که لازم بوده مشارکتی داشته باشند، با رغبت زیاد آن را انجام داده اند،نمونه آن بسیار است. ساخت حسینیه ها ـ مساجد ـ مدارس... که توسط خیرین انجام گرفته ، در خصوص مشارکت در ساخت مراکز نگهداری سالمندان هم باید با اهتمام زیاد آن را انجام دهند.چنانچه فرهنگ سازی گردیده و تبلیغات موثری توسط نهاد های مرتبط انجام گیرد، قطعا هموطنان عزیز به سمت ساخت این مجموعه ها خواهند آمد. نظر به اینکه خیلی از کشور ها تاکنون این مسیر را پیموده اند می توان از کشور های مدرن و صنعتی که تجربیات موفق داشته اند ، الگوبرداری کرده و متناسب با فرهنگ کشورمان آن را پیش برد.

بعد از جنگ جهاني دوم كه سالمندان تقريبا كمترين تلفات را درجنگ برخوردار گرديدند . ولي فرزندان آنها در جنگ يا يا از بين رفته بودند و يا دچار معلوليت شدند، لذا سالمندان زيادي بدون مراقب رها شده بودند در این حالت دولت مردان به فكر مراكز نگهداري از آنها افتادند در حال حاضر هم جامعه ما همانطور كه اشاره گرديد به دليل حركت به سمت صنعتي شدن ، تعداد كم فرزندان از یک طرف، و نیز رشد فزاینده جمعیت سالمندان که پیش بینی می گردد تا 15 سال آینده تا20% جمعیت کشور را شامل گردند. یعنی از هر 5 نفر 1 نفردر سن سالمندی قرار دارد. که امکان دارد در بین آنها ، سالمندان زیادی در جامعه بدون سرپرست و مراقبت باشند . آن دسته از سالمندان كه دچار معلوليت هاي جسمي شديد هستند و همچنين سالمنداني كه دچار بيماري آلزايمر شده اند ، باید تحت مراقبت و نگهداري قراربگيرند .به همين دليل هر سالمند به هر نحوي كه دچار تنهايي شده بايد شرايط برخورداري از يك زندگي حداقل معمول را داشته باشد و سعی نموده ایم ، با توجه به محدود بودن ظرفيت ، اولویت مرکز تحت پوشش قرار دادن سالمندان بي سرپرست دچار معلوليت هاي جسمي و ذهني خواهد بود.

خوشبختانه تا حدودي در نيل رسيدن به اين هدف موفق عمل كرده ايم . بخصوص بعد از راه اندازي واحد مراقبت در منزل توانسته ايم سالمنداني كه از نظر اقتصادي وضعيت خوبي دارند و دارای سرپرست مي باشند ، در منزل خودشان تحت مراقبت دائم قرار دهيم و كليه خدمات پزشكي و پیراپزشکی رابه آنها ارائه دهيم و آن دسته از سالمندان بي سرپرستي كه فاقد تمکن مالي هستند در مركز پذيرش كنيم .

مراکز وابسته به این بنیاد

روش های کمک نقدی

 
اپلیکیشن تاپ
اپلیکیشن پات
کمک آنلاین
واریز به حساب
کارت به کارت